Publikacje

Za pomocą naszych zmysłów wytropiliśmy wszystkie zapomniane tajemnice Lublina.

Efektem pracy warsztatowej są dwie publikacje o charakterze przewodników.


E-book: Zapach, kolor, smak – Zmysły na tropie miejskich tajemnic

Pierwszy z przewodników został w całości złożony z wybranych dzieł uczestników projektu: uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz prac dzieci ze szkół podstawowych. Jego nazwa brzmi Zapach, kolor, smak – Zmysły na tropie miejskich tajemnic.

To przewodnik o tyle wyjątkowy, że opowiada o odczuciach zmysłowych uczestników projektu. Teksty, jakie pojawiają się w publikacji internetowej, w całości zostały napisane przez dzieci i młodzież, biorących udział w projekcie.

Na końcu publikacji znajduje się także katalog wszystkich prac, jakie powstały na drodze warsztatów projektowych.

Zapraszamy na platformę Issuu, gdzie możliwe jest oglądanie przewodnika a także bezpłatne pobieranie.

http://issuu.com/teatrikon/docs/zmyslynatropie

Przewodnik można również obejrzeć i pobrać tutaj.

 

Książka: Zapach, dotyk, smak – Zmysły na tropie miejskich tajemnic

Drugi przewodnik wydany został w formie drukowanej. Zostały w nim przedstawione miejsca, które odwiedziliśmy (i o których opowiadaliśmy) w trakcie zajęć Tajemnica miejsca, czyli spaceru zmysłowego. Są to: zabudowania przy ul. Wolskiej (dawna fabryka maszyn rolnicznych i odlewnia żelaza) oraz Drożdżownia a także Garbarnia Domańskich. Przypomnieliśmy także o Browarze Vetterów.

Przewodnik ten, noszący nazwę Zapach, dotyk, smak – Zmysły na tropie miejskich tajemnic, stworzony został w formie bajki, przygotowanej i zilustrowanej przez warsztatowców projektu.

Obie publikacje zostały opatrzone numerami ISBN.

Przygotowanie merytoryczne i graficzne przewodników: Monika Pruszkowska, Justyna Sołtys

 

Jako efekt projektu „Zapach, kolor, smak - zmysły na tropie miejskich tajemnic”, powstała publikacja książkowa w formie bajki o dwóch jeżach, zwiedzających zmysłowo dawne zakątki Lublina. Książka została fantastycznie zilustrowana oraz zawiera ciekawostki historyczne o Lublinie. Autorkami publikacji są warsztatowcy projektu, Monika Pruszkowska i Justyna Sołtys.

Książka "Zapach, dotyk, smak: zmysły na tropie miejskich tajemnic" jest już bezpłatnie dostępna w lubelskich ośrodkach kulturalnych oraz księgarnio-kawiarniach. Poniżej przedstawiamy listę miejsc, gdzie należy pytać o nasze książki. Lista będzie się rozszerzać o nowe miejsca.

Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5
Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją", ul. Grodzka 11
Kawiarnio-Księgarnia Między Słowami, ul. Rybna 4
Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, ul. Bernardyńska 14a
Kawiarnia Kawka, ul. Okopowa 9
Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12
Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5