Kalejdoskop

Uczestnicy Kalejdoskopu wcielają się w rolę kreatorów wizerunku dzielnic Lublina. Za pomocą swojej wyobraźni i kreatywności tworzą w przestrzeni miejskiej sztuki wizualne. 

Wierzymy, że dzięki temu działaniu zwiększamy świadomość mieszkańców Lublina o historii dzielnic, ukazujemy ich silną więź z miastem oraz zwracamy uwagę na możliwości kreowania przestrzeni wokół siebie. 

Finał projektu poprzedzony jest ciekawymi warsztatami, które integrują uczestników, są okazją do rozbudzenia kreatywności i spotkań z inspirującymi ludźmi. Następnie grupa tworzy mikrodziałania w przestrzeni miejskiej – określonej dzielnicy. Kalejdoskop uczy, bawi, zaskakuje i pozostawia po sobie tylko miłe wspomnienia.


 

I edycja – 05-06.2013

Podczas I edycji projektu zespół Kalejdoskopu wziął na warsztat LSM – osiedle im. Juliusza Słowackiego oraz osiedla im. Zygmunta Krasińskiego. Mieszkańcy tej części Lublina mieli okazję spotkać na ulicy  sympatyczną sarnę,  latarnię, której założono domowy abażur, drzewo pełne oczu oraz wiele, wiele innych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dziury w siatce na LSMie, które uczestnicy załatali czerwonymi wstążkami. Sensację wzbudzały również stare schody, na których odciśnięto tajemnicze ślady. Mieszkańcy tych  osiedli  z wielką przyjemnością odkrywali kalejdoskopowe niespodzianki. Oficjalnym kolorem pierwszej edycji był czerwony, dlatego wszystkie prace odznaczały się właśnie tą barwą.
Jak podsumowała jedna  z uczestniczek: ,,Kalejdoskop to taki kolorowy uśmiech w szarości‘’

tekst przygotowała

Aleksandra Stefanek

 

https://www.facebook.com/events/117763455060800/