Zarząd Fundacji

DAREK FIGURA

Prezes Zarządu

Kierunek i rok studiów: mgr Filologii Ukraińskiej

Jakie niesamowite rzeczy robiłam/em, będąc w fundacji: mogłem uczestniczyć w rozwoju osób, które kiedyś były uczestnikami projektów robionych przeze mnie, a obecnie zasiadają w na stanowiskach kierowniczych w Fundacji, albo realizują się w innych miejscach - fascynuje mnie to jak wiele jesteśmy w stanie osiągnąć ucząc się jedni od drugich. Dla mnie niesamowity jest kontakt z drugim człowiekiem, a Fundacja mi daje ku temu wiele możliwości.

Lubię ludzi i wymyślanie nowych rzeczy. Lubię rozwiązywać problemy. Lubię też patrzeć z perspektywy jak wiele fajnych rzeczy udaje się zrealizować.

Marzę dosyć często, A kiedy już marzę to o rzeczach, które są trudne do zrealizowania. Marzę również o tym, żebyśmy znaleźli sposób jak uczynić ten świat miejscem przyjaznym dla wszystkich.

Dlaczego jestem w Fundacji Teatrikon? Jestem w Fundacji ponieważ tutaj są dobrzy ludzie, którzy mobilizują, inspirują i sprawiają, że niemożliwe staje się faktem.

  

 

JOANNA GÓRKA

Wiceprezeska

 

 

Kierunek i rok studiów: mgr Politologii

Jakie niesamowite rzeczy robiłam/em, będąc w fundacji: swoją przygodę z Fundacją zaczęłam od projekty ASYstenci Dzielnicy, a potem działam w grupie finansowej. Pierwszym poważnym wyzwaniem było współkoordynowanie międzynarodowego szkolenia młodzieży "Kaleidoscope". Chyba poszło nieźle, skoro jestem w tym gronie.

Lubię: projekty międzynarodowe i nowe wyzwania.

Marzę: o pracy, która będzie dawała mi satysfakcję i zapewniała utrzymanie jednocześnie.

Dlaczego jestem w Fundacji Teatrikon? Jestem w Teatrikonie, bo chcę się rozwijać i działać z innymi. Fundacja to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, a przede wszystkim można wiele się nauczyć. O innych i o sobie. 

 

 

 

Lubelska organizacja pozarządowa, której działania adresowane są przede wszystkim do młodzieży oraz studentów. W skład Zespołu Fundacji wchodzi ok. 30 młodych osób, a ich działania realizowane są zarówno na poziomie lokalnym, ogólnopolskim jak i międzynarodowym. Główne projekty Fundacji swoim zasięgiem obejmują 6 województw w Polsce, stałą współpracę z ponad 20-stoma lubelskimi szkołami ponadgimnazjalnymi, czterema uczelniami wyższymi oraz jednostkami Urzędu Miasta Lublin (Wydział Kultury, Wydział Oświaty i Wychowania, Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów). Rokrocznie w projektach organizowanych przez Teatrikon, na różnym poziomie zaangażowania, bierze udział ponad 5000 młodych ludzi. Działania organizacji skupiają się na trzech kluczowych obszarach: Twórczości, Edukacji oraz Animacji.