American Dream w Staszicu tuż tuż...

Jedni odpoczywają po Świętach, a inni już zacierają ręce do pracy. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Lublinie już odliczają dni do swojego American Dream, a zostało im już coraz mniej czasu, bo finał projektu zaplanowany jest już na 9.01.2015r.

 

Uczniowie razem ze swoimi coachami - Adrianną Zych i Anetą Winiarską - od kilku tygodni ciężko pracowali nad efektem swoich działań. Najpierw uczestniczyli w szkoleniach z twórczego rozwiązywania problemów. Podczas warsztatu licealiści wspólnie z Aleksandrą Iwańską i Darkiem Figurą (trenerami, a tym samem członkami zarządu fundacji) zastanawiali się, czego brakuje im w szkole i z jakimi niedogodnościami mierzą się na co dzień.  Razem wypracowali pomysły, które pomogą zmienić ich szkolną rzeczywistości. Podczas spotkań powstały także pierwsze idee na finałowe wydarzenia. Kolejne warsztaty były poświęcone zarządzaniu - stworzono harmonogram działań, podzielono pierwsze obowiązki. Następnie uczniowie potkali się z Małgorzatą Adamczyk (kierownikiem PR fundacji), z którą wspólnie wypracowali sposoby kreatywnej promocji w szkole, w mediach i portalach społecznościowych. Wisienką na torcie był warsztat z Agatą Sztorc (V-ce prezesem fundacji) - podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak zdobyć środki finansowe od darczyńców, w jaki sposób skonstruować umowę sponsorską i co równie ważne, jak negocjować jej warunki.

Pierwsze efekty pracy uczniów mogliśmy podziwiać podczas kiermaszu, jaki uczniowie zorganizowali jeszcze w grudniu. Zadbali o to, żeby kiermasz nawiązywał do wydarzenia. Amerykańskie tosty, muffinki i inne pyszności zniknęły ze stołów bardzo szybko.

 

 

Co dalej? 

 

Uczniowie prowadzą fanpage swojego projektu - TUTAJ, gdzie zdradzają niespodzianki, jakie przygotowali. 
W wydarzeniu, również prowadzonym przez zespół AD, czytamy:

W programie:
Kino tematyczne (kilka różnych sal)
Dyskoteka w stylu 1950s
Menu amerykańskie
Warsztaty taneczne
Make-up 1950s
Fotobudka
i inne atrakcje...

Zachęcamy do przebrania się w stylu lat 50. Mile widziane szerokie spódnice, spodnie w kant, groszki i kratki. W najbliższym czasie będziemy was wspierać inspiracjami.


Zatem i my zachęcamy wszystkich, abyście nie przegapili tak wspaniale zapowiadającego się wydarzenia.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! :)