To będzie strrrraszny wpis!

Internet (dzięki profilowi 9 strachów) poznał straszną wieść o IX LO w Lublinie - otóż z w nocy z 16 na 17 stycznia na korytarzach i w salach szkoły odbędzie się NOC STRACHÓW.

Starrraszne profilowe i jeszcze strrrraszniejsze zdjęcie w tle wskazywało na to, że administratorzy strony wcale nie żartują!

Wkrótce zaczęły pojawiać się nowe wpisy:

 


Lubicie się bać? Lubicie straszyć? Zatem noc 9 Strachów jest właśnie dla was! Jednak aby przygotować przerażającą scenerię potrzebujemy waszej pomocy. Przyjdźcie na nasz Straszny Kiermasz, który odbędzie się już w czwartek 11 grudnia. Będziecie tam mogli spróbować namiastki tego co szykujemy dla was na noc 9 Strachów. Czekamy na was!

 


Jak zapowiedzieli - tak zrobili. Uczniowie IX LO, biorący udział w projekcie "Lokomotywy" Fundacji T.E.A.M. Teatrikon ropoczęli pierwsze działania projektowe. Od kilku miesięcy przygotowywali się do organizacji swojego eventu. Najpierw uczestniczyli w następujących szkoleniach. Podczas warsztatów z twórczego rozwiązywania problemów, licealiści wspólnie z Aleksandrą Iwańską i Darkiem Figurą (trenerami) zastanawiali się, czego brakuje im w szkole i z jakimi niedogodnościami mierzą się na co dzień.  Razem wypracowali pomysły, które pomogą zmienić szkolną rzeczywistości na plus. Podczas spotkań powstały także pierwsze idee na finałowe wydarzenia. Kolejne spotkanie było poświęcone zarządzaniu - stworzono harmonogram działania, podzielono pierwsze obowiązki. Następnie spotkali się z Małgorzatą Adamczyk (kierownikiem PR fundacji), z którą wspólnie wypracowali sposoby kreatywnej promocji w szkole, a także na zewnątrz. Wisienką na torcie był warsztat z Agatą Sztorc (V-ce prezesem fundacji) - podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak zdobyć środki finansowe od darczyńców, w jaki sposób skonstruować umowę sponsorską i co równie ważne, jak negocjować jej warunki.

 

Podczas wszystkich spotkań z trenerami oraz pozawarsztatowych towarzyszyli im coache - Joanna Podgajna i Grzegorz Pudło, którzy dzielnie wspierali uczniów, wskazywali im różne inspiracje i chętnie dzielili się swoim doświadczeniem. Opiekunem projektu jest p. Betata Bojar, która zawsze służy dobrą radą i wsparciem. Efekty wspólnej pracy możecie zobaczyć już teraz na profilu facebookowym - 9 strachów.

 

My wiemy jedno: będzie strrrraaasznie fajnie! :) 

Namiastkę można zobaczyć podczas kiermaszu, który odbył się w szkole 11.12.2014r.

Życzymy powodzenia!