Zaczęło się - jako pierwsi w działaniach Lokomotywowych wystartowali uczniowie z ZSB

 

 

 

 

Przez ostatnie tygodnie uczniowie uczestniczyli w szeregu szkoleń.

Z niecierpliwością czekaliśmy na pierwsze działania i doczekaliśmy się! :)


Jako pierwsi z działaniami lokomotywowymi wystartowali uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie. Pod okiem coachów - Magdy Rusinek i Bartka Nowaka opracowali pomysł, który zakłada pojawienie się muzyki na korytarzach szkolnych w czasie przerw. Szkoła posiada sprzęt, który mógłby posłużyć jako radiowęzeł, ale niesety - niesprawny. To jednak nie zatrzymało uczniów w swoich planach. Na korytarzach pojawiły się głośniki, a każdego dnia uczniowie mogli słuchać innego rodzaju muzyki. Pierwszy dzień upłynął pod hasłem muzyki popularnej, drugiego dnia można było usłyszeć kawałki rockowe, trzeciego natomiast - rap. Nie zabrakło też muzyki klubowej i wreszcie discopolo. Uczniowie zapowiadają, że to nie koniec działań. Planują finał akcji, ale jak dotąd nie ujawniają szczegółów.

Uczniowie ZSB nie poprzestali jednak na tym. Postanowili również założyć fp szkoły, gdzie dokumentują swoje działania. Chcą, aby projekt "Lokomotywy" był początkiem działania tej strony.


Pomysł uczniów spotkał się z dużą aprobatą ze strony nauczycieli. Opiekunka grupy - p. Magdalena Adamczyk - dba o to, żeby uczniowie mogli swobodnie realizować swój pomysł w szkole, natomiast pozostali nauczyciele - wspierają ich na facebook'u czy w codziennych trudnościach.


Zapraszamy Was do polajkowania ich strony - FACEBOOK ZESPOŁU SZKÓŁ BUDOWLANYCH IM. E. KWIATKOWSKIEGO - i kibicowania im w działaniach! 


Zobaczcie kilka zdjęć z działań ZSB: