Warsztatowa lokomotywa nabrała prędkości

200 licealistów z 15 lubelskich szkół średnich uczy się pracy w grupie, twórczego rozwiązywania problemów, zarządzania projektem, promocji i finansowania wydarzeń kulturalnych. Wszystko to w ramach projektu Lokomotywy.

Za nami 94 szkolenia. Przed nami jeszcze 31. To kolejny etap przygotowań do wielkiego finału, podczas którego licealiści zorganizują w szkołach projekty kulturalne z prawdziwego zdarzenia. Zanim jednak to nastąpi, uczestnicy zostaną gruntownie przeszkoleni przez ekipę trenerów z Fundacji T.E.A.M Teatrikon.

Zaczęliśmy od integracji, którą dzielnie przeprowadzi Tymoteusz Wojna, Sandra Konaszuk i Robert Gromaszek, członkowie grupy HR Fundacji. Wszyscy uczestnicy Lokomotyw przeszli także kurs z twórczego rozwiązywania problemów. Podczas tych warsztatów licealiści wspólnie z Olą Iwańską i Darkiem Figurą zastanawiali się czego brakuje im w szkole i z jakimi niedogodnościami mierzą się na co dzień.  Razem wypracowali pomysły, które pomogą zmienić szkolną rzeczywistości na plus. Podczas spotkań powstały także pierwsze idee na finałowe wydarzenia.

Zarządzanie projektem to praca niezwykle odpowiedzialna. Bardzo ważny jest dobry plan i efektywny podział obowiązków. Tego też można się nauczyć! W szczególności od samych prezesa i wiceprezeski Fundacji.  Nasi licealiści podczas warsztatów stworzyli wstępny harmonogram pracy i wiedzą już jak krok po kroku zorganizować własne kulturalne wydarzenie.   

O finansach opowiada licealistom Agata Sztorc, koordynatorka wielu wysoko zbudżetowanych projektów Fundacji T.E.A.M Tatrikon. Uczestnicy dowiadują się od niej jak zdobyć środki finansowe od darczyńców, w jaki sposób skonstruować umowę sponsorską i co równie ważne negocjować jej warunki.

Mamy już pomysł, mamy plan i pieniądze. Teraz musimy tylko zaprosić wszystkich na nasze pierwsze kulturalne wydarzenie. Promocja to bardzo ważna sprawa. O tej dziedzinie, nie mógł opowiedzieć nikt inny, jak tylko PRowiec z krwi i kości czyli Małgorzata Adamczyk, kierownik grupy PR Fundacji T.E.A.M Teatrikon. Podczas warsztatów licealiści dowiadują się, jak zdobyć fejm i efektywnie dotrzeć z informacją o projekcie do szkolnych kolegów.

Dodatkowym smaczkiem są warsztaty z wystąpień publicznych w ramach współpracy z Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Administracji.

Ostatnie warsztaty odbędą się na początku grudnia.