04
Cze

Warsztaty z prawa autorskiego z Krzysztofem Księskim

3.06.2015 roku w Domu Kultury Narnia odbyły się warsztaty dla dziennikarzy portalu I LUB YOU. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się więcej na temat prawnego funkcjonowania redakcji, prawa autorskiego, licencji.

Spotkanie poprowadził Krzysztof Księski.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

17
Maj

Spotkanie redakcji w nowym składzie

Zapraszamy do obejrzenia kulki zdjęć z pierwszego spotkania redakcji po rekrutacji.

 

 

 

06
Gru

Spotkanie z Pawłem Franczakiem

W ramach współpracy z portalem Mapa Kultury odbywają się spotkania z inspirującymi ludźmi ze świata dziennikarstwa. W środę (3.12) zaprosiliśmy Pawła Fraczaka - kieronika działu kultura w "Kurierze Lubelskim". Spotkanie było bardzo praktyczne - uczestnicy rozmawiali na temat ciekawych miejsc w Lublinie, które warto opisać, ale także o klimatach Lublina, czy ciekawych osobach związanych z tym miastem. Już niebawem ukażą się pierwsze prace uczestników projektu, napisane pod okiem Pawła Franczaka.

Czekamy z niecierpliwością na pierwsze teksty!

13
Maj

Dołącz do zespołu I LUB YOU
Jeśli:

- chciałbyś spróbować swoich sił jako redaktor, a tym samym napisać ciekawy artykuł o ważnym, fajnym wydarzeniu, którego jesteś świadkiem,

- lubisz nagrywać filmiki i chciałbyś poduczyć się, jak to robić profesjonalnie i spróbować nagrać i zmontować filmik video,

- fascynuje Cię świat radia i marzysz o tym, żeby nagrać, a potem zmontować dźwięki audio,

- jesteś grafikiem i chcesz zaprezentować swój talent,

- robisz zdjęcia i chcesz opowiedzieć w ten sposób o jakimś wydarzeniu, w którym właśnie bierzesz udział,

- jesteś członkiem gazetki szkolnej i chciałbyś spróbować pisać do szerszej grupy odbiorców,

- a może jesteś mistrzem ortografii i interpunkcji i chcesz spróbować swoich sił jako korektor, edytor,

- chcesz wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów,

- szukasz fajnego zespołu dobrze zwariowanych ludzi,

 Jeśli choć jeden punkt dotyczy Ciebie, to znaczy, że I LUB YOU to jest właśnie miejsce DLA CIEBIE! :)


 Zgłoś się do nas! :)

 Uzupełnij formularz rekrutacyjny i przyjdź na pierwsze organizacyjne spotkanie, które odbędzie się już 17 maja 2015r. o godz. 17:00 w Domu Kultury Narnia przy ul. Lwowskiej 12.


http://www.ilubyou.pl/rekrutacja

 Czekamy na Ciebie! :))

 

 Uwaga! Na zgłoszenia czekamy do 16.05.2015r., do godz.21:00, ze względu na charakter portalu, do współpracy zapraszamy tylko uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

20
Lis

Rekrutacja do projektu „Mapa Kultury – Ludzie, Miejsca, Klimaty” zakończona!

16 listopada zakończył się nabór członków do  zespołu redakcyjnego w ramach projektu Mapa Kultury realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. W Lublinie partnerem projektu jest redakcja portalu I LUB YOU.


Portal mapakultury.pl to projekt Narodowego Centrum Kultury, który kreują sami użytkownicy poprzez zamieszczanie wpisów w dogodnej formie, np. reportaż, wywiad, informacja, fotorelacja, esej. Mapakultury.pl to miejsce upowszechniania przejawów kultury lokalnej, odnoszącej się do konkretnego miejsca, wpływającego na jego tożsamość: od historii kultury przez kulturę ludową oraz współczesną, aż po elementy kultury popularnej. Atutem projektu jest jego interaktywność oraz zaangażowanie uczestników, którzy najlepiej wiedzą, co w ich regionie warte jest odkrycia i opisania, tak, by zapraszać innych do poznania regionu na nowo. 

Osoby, które wezmą udział w projekcie będą miały również możliwość dołączyć do redakcji portalu I LUB you.Szczegóły dotyczące rozpoczynających się warsztatów - wkrótce.