Jak pisać teksty do internetu czyli sztuka webwritingu

Jak pisać teksty do internetu czyli sztuka webwritingu

Czym uczestnicy będą zajmowali się na warsztatach?

  • Pisaniem, pisaniem i jeszcze raz pisaniem, ale tylko takich tekstów które odbiorcy zechcą przeczytać w internecie oraz mediach społecznościowych (o ile jeszcze można nazwać to czytaniem – więcej szczegółów będzie można dowiedzieć się na zajęciach).
  • Podstawami webwritingu (m.in.: konstruowaniem tekstów, tworzeniem nagłówków oraz leadów, wizualizowaniem informacji, przyciąganiem uwagi internautów).
  • Pisaniem tekstów na portale, blogi oraz do mediów społecznościowych (np.: posty na Facebooka, „tweety” na Twittera, materiały video na YouTube).

Przez ostatnią godzinę każdy uczestnik wypracuje temat oraz plan własnego tekstu na dowolny temat, który po zajęciach opracuje w domu i podeśle trenerowi do oceny. Najlepsze teksty zostaną opublikowane na łamach portalu „I LUB you”, a ich autorzy otrzymają zaproszenie do redakcji portalu.

Warsztat przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych!

 

Organizator: I LUB you - Lubelski Portal Młodzieżowy

Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w warsztacie. Istnieje także możliwość wystawienia dodatkowego zaświadczenia usprawiedliwiającego nieobecność na zajęciach lekcyjnych - prosimy o kontakt w dniu warsztatu przy stanowisku Fundacji Teatrikon.

Start: 11:00
Sala:
222
Czas trwania:
4 h
Ilość uczestników: 10 os.

Zapisz się na warsztat >>>

 


Prowadzący:

Jacek Lipski - Account & Social Media Manager w agencji marketingu taktycznego Vena Art, specjalista od webwritingu i content marketingu, a także od zarządzania zintegrowanymi kampaniami marketingowymi. W przeszłości zaliczyłem dłuższe epizody z warszawską („finansówka”) i gliwicką „korpo” (branża energetyczna) oraz krótsze z „freelance’em” (portal lifestyle’owy) i emigracją (USA, Irlandia). Po godzinach bloguję, prowadzę 2 stronki na Facebook (marketing, polskie kryminały) i gram w basket (ok, trochę przesadziłem – w tym sezonie głównie oglądam NCAA).  Obecnie biorę też udział w MediaLab Lublin Battle.