Lublin Lubi Larpy: Jeepform

Lublin Lubi Larpy: Jeepform

Jeepformy to gry improwizacji, które zakładają aktywny udział publiczności. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zagrać jedną z większych ról albo wystąpić w jakimś krótkim epizodzie, albo po prostu popatrzeć i pośmiać się razem z nami. To świetna okazja dla początkujących, którzy do tej pory tylko słyszeli, że larpy to dobra zabawa, ale dotąd nie mieli okazji spróbować. Podczas warsztatów rozegramy scenariusz "Sokrates" autorstwa Doroty Kaliny Trojanowskiej.

"Sokrates" - Stary dowcip mówi, że Piekło jest miejscem, gdzie policjantami są Niemcy, szefami kuchni Brytyjczycy, mechanikami Francuzi, kochankami Szwajcarzy, a wszystko zarządzane jest przez Włochów. Jak więc nazwać segment w akademiku, gdzie grafik sprzątania układa Hiszpan, obiady gotuje Szwed (życzy ktoś śledzika w truskawkach?), kawę robi Anglik, a wszystkim próbuje zarządzać polski student?

"Sokrates" to politycznie niepoprawna jeepformowa komedia, opierająca się na bezczelnych stereotypach. Wymagane poczucie humoru, dystans do świata i umiejętność śmiania się nie tylko z innych, ale też z samych siebie. Gra z aktywnym uczestnictwem publiczności.

Organizator: LubLarp Team

Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w warsztacie. Istnieje także możliwość wystawienia dodatkowego zaświadczenia usprawiedliwiającego nieobecność na zajęciach lekcyjnych - prosimy o kontakt w dniu warsztatu przy stanowisku Fundacji Teatrikon.

Start: 12:30
Sala:
202
Czas trwania:
3 h
Ilość uczestników: 4 os. + publiczność

Zapisz się na warsztat >>>

 


Prowadzący:


Jakub Barański - Fantasta. Od roku 2007 związany z Lubelskim Stowarzyszeniem Fantastyki „Cytadela Syriusza”, w funkcji wiceprezesa w latach 2010-2015. Od 2008 roku organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Fantastyki Falkon, w latach 2010-2014 w roli koordynatora ds. programu. Pomysłodawca i koordynator projektu LubLarp, pierwszego w Polsce cyklu szkoleń dla twórców larpów oraz koordynator projektu LubLarp Festiwal. Organizator cyklu imprez „24h z…”, poświęconego nowoczesnym grom planszowym i fabularnym. Doradca i współpracownik szeregu innych wydarzeń kulturalnych związanych z szeroko rozumianą fantastyką, m.in.: Lubelskich Dni Fantastyki, Dni Jakuba Wędrowycza, Festiwalu kultury Dalekiego Wschodu Nejiro.