Europejski Wolontariat Społeczny. Szansa i wyzwanie

Europejski Wolontariat Społeczny. Szansa i wyzwanie

Wolontariat Europejski to forma zdobycia konkretnego doświadczenia zawodowego, sposób na przygodę życia, wypełnienie czasu podczas 'Gap Year' czy alternatywa na spędzenie wakacji. EVS to nie wycieczka, czy wyprawa turystyczna, za to możliwość poznania innych kultur od środka, posmakowanie tradycji, zgłębienie obyczajów. Podczas warsztatu, za pomoca interaktywnych metod dowiecie się jak zostać europejskim wolontariuszem, poznacie główne zasady i ideologie EVS. Wspólnie zastanowimy się nad plusami i minusami takiej formy aktywności, a także na którym etapie życia najlepiej z niej skorzystać.

Organizator: Fundacja Sempre a Frente

Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w warsztacie. Istnieje także możliwość wystawienia dodatkowego zaświadczenia usprawiedliwiającego nieobecność na zajęciach lekcyjnych - prosimy o kontakt w dniu warsztatu przy stanowisku Fundacji Teatrikon.

Start: 13:30
Sala:
104
Czas trwania:
1,5 h
Ilość uczestników: 15 os.

Zapisz się na warsztat >>>

 


Prowadząca:

Aleksandra Franczak - Od 2010 związana z Fundacją Sempre a Frente, a od 2013 roku koordynator EVS w Lublinie. Doradca zawodowy i konsultantka sieci Eurodesk,dzięki której ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu interaktywnych zajęć dla młodzieży na temat możliwości międzynarodowej aktywności wśród młodzieży. Promotorka edukacji pozaformalnej i szczera jej fanka. W prowadzeniu zajęć będzie pomagał wolontariusz EVS, Carlos Baqedano Poveda z Hiszpanii, który odbywa roczny wolontariat w Fundacji Sempre a Frente.